Pompy Ciepła sprzedaż pomorskie

Pompy ciepła sprzedaż Gdańsk

Mieszkańcy nie tylko Trójmiasta, ale także innych większych miast Polski, coraz częściej decydują się na instalacje pompy ciepła w swoim domu. Widać, że ludzie coraz bardziej cenią sobie nie tylko Oszczędności powodowane przez instalacje, ale także aspekty środowiskowe. Pompy ciepła nie emitują substancji szkodliwych do środowiska, dzięki czemu nie przyczyniają się do powstawania wszechobecnego smogu. Jest to jeden z największych problemów, który obecnie borykają się mieszkańcy dużych miast. Ilość instalacji pomp wzrasta systematycznie z roku na rok. Popularność ich wzrasta razem z popularnością systemów fotowoltaicznych produkujących darmowy prąd ze słońca.

Najchętniej wybierane rodzaje instalacji w dużych miastach to te, które jakoś źródło ciepła wykorzystują powietrze. Głównym powodem jest łatwa, nieinwazyjna instalacja, którą możemy dopasować do istniejących już warunków bez konieczności wcześniejszego planowania. Oszczędza ona także miejsce w małych i zazwyczaj bardzo ścisłych, przyblokowych ogródkach. Potrzebna jest to jedynie jednostka zewnętrzna z wentylatorem, która nie zajmuje dużo miejsca, a pobiera ciepło z powietrza na zewnątrz i przekazuje je do dalszych części układu.

Pompy ciepła sprzedaż Gdynia

Jeśli jesteśmy już zdecydowani na instalację pompy ciepła w naszym domu, musimy odpowiednio dobrać moc urządzenia do zapotrzebowania budynku na ciepło. Nasi specjaliści pomogą ci w profesjonalny sposób, uwzględniając nie tylko powierzchnię budynku, ale też straty energii, rodzaj instalacji grzewczej obecnej już w budynku i ilość energii, która potrzebna będzie do ogrzania zarówno ciepłej wody użytkowej, jak i powietrza w całym pomieszczeniu.

Technologie pompy ciepła, szczególnie tej, która używa systemu powietrze woda, są sprawne przez cały rok niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz. Nie istnieje konieczność przyłączenia pompy do dodatkowego źródła, jakim może być kocioł. Niweluje to konieczność używania dodatkowych materiałów, a pomaga ograniczyć się jedynie do energii elektrycznej oraz naturalnych, odnawialnych źródeł.

Pompy wyposażone są w zasobniki, których pojemność dobierana jest przez określenie dobowego zużycia ciepłej wody. Ta precyzja pozwala na oszczędność nie tylko energii, ale także dalszego obniżenia kosztów eksploatacji.

Pompy ciepła sprzedaż Trójmiasto

Od 2021 r. użytkowanie tradycyjnych kotłów zasilanych surowcami takimi jak drewno czy węgiel przestanie być zgodne z obowiązującymi normami. Sprawi to, że ogrzewanie mieszkań, biur czy też domu stanie się nie lada wyzwaniem. Najlepszym położeniu znajdują się osoby, które dopiero planują budowę domu. Mogą one wziąć najnowsze wymogi pod uwagę już na etapie planów budowlanych i zdecydować się na instalację pompy ciepła. Jest ona idealnym, energooszczędnym oraz przyjaznym dla środowiska sposobem na ogrzanie wnętrza budynku.

Nowe programy takie jak ulga termo modernizacyjna czy czyste powietrze zdecydowanie ułatwia wymianę starych źródeł energii cieplnej na nowe, niepowodujące szkód w środowisku rozwiązania. Dzięki obowiązującym dotacjom częstym zjawiskiem jest też decyzja na jednoczesną instalację pompy i termomodernizację budynków. A to na celu zwiększenie oszczędności zarówno energii, jak i kosztów późniejszej eksploatacji. Pasuje to idealnie do obowiązującego trendu na budowę tak zwanych domów zero energetycznych, czyli takich, które nie potrzebują dodatkowych źródeł energii elektrycznej- są w stanie wytworzyć ją samodzielnie.

 

Pompy ciepła sprzedaż Pomorskie

Sprzedaż pomp ciepła w województwie pomorskim z roku na rok idzie w górę. Stają się one tak popularne nie tylko dlatego, że są ekologiczne i energooszczędne. Osoby instalujący te urządzenia mają do nich coraz większe wymagania. Oprócz funkcji ogrzewania, która jest podstawą działania pompy, Użytkownicy coraz częściej pytają też o efekt chłodzenia. Dzięki temu, że Pompa ma taką samą budowę jak tradycyjna klimatyzacja, powie dnie ustawienie i konfiguracja urządzenia pozwoli zarówno utrzymać wyższą temperaturę w chłodniejsze dni, jak i niższą, komfortową temperaturę w okresie letnim.

Obecnie używanych urządzeniach można wyróżnić dwa główne typy chłodzenia. Pierwszym z nich jest chłodzenie pasywne. Spotykamy je najczęściej przy pompach ciepła gruntowych, czerpiących energię z wykonanych w ziemi odwiertów pionowych. Odwierty są instalacją rurową, w której nieustannie przepływa niezamarzający płyn. To proces pozwalający na uzyskanie chłodu, bez konieczności angażowania uruchomionej pompy ciepła. Jest to przede wszystkim bardzo tani sposób na uzyskanie niższej temperatury wewnątrz budynku.

Nowe programy takie jak ulga termo modernizacyjna czy czyste powietrze zdecydowanie ułatwia wymianę starych źródeł energii cieplnej na nowe, niepowodujące szkód w środowisku rozwiązania. Dzięki obowiązującym dotacjom częstym zjawiskiem jest też decyzja na jednoczesną instalację pompy i termomodernizację budynków. A to na celu zwiększenie oszczędności zarówno energii, jak i kosztów późniejszej eksploatacji. Pasuje to idealnie do obowiązującego trendu na budowę tak zwanych domów zero energetycznych, czyli takich, które nie potrzebują dodatkowych źródeł energii elektrycznej- są w stanie wytworzyć ją samodzielnie.

Pompy ciepła sprzedaż Sopot

Drugim, równie często używanym typem chłodzenia jest chłodzenie aktywne. W przeciwieństwie do chłodzenia pasywnego, do uzyskania chłodu potrzebne jest uruchomienie pompy ciepła. Używana jest ona do aktywnego wytwarzania chłodu w czasie pracy. Ten typ jest zdecydowanie częściej spotykany w pompach ciepła powietrze – woda, chociaż gruntowy pompy ciepła także są w niego coraz części zaopatrzone.

Wymienione powyżej te pompy są urządzeniami rewersyjnymi. Oznacza to, że praca jest możliwa do odwrócenia. Dzięki temu mogą zarówno chłodzić, jak i grzać pomieszczenia. W obu przypadkach nie należy lekceważyć systemu rozprowadzania chłodu po całym budynku. Temperatura wody, będącej najczęściej medium w instalacji, jest stosunkowo niska, w rurociągach może pojawić się wilgoć. Zapobiec temu można odpowiednią izolacją paroszczelną oraz czujnikami, które w momencie wykrycia wilgoci bez ingerencji człowieka zatrzymują proces chłodzenia. Jest to podstawowym powodem, dla którego każda Pompa ciepła powinna mieć odpowiedni system odprowadzania wody. Należy zwrócić na to największą uwagę w okresie letnim, kiedy wilgotność powietrza jest największa. Jednocześnie w tym czasie istnieje największa potrzeba używania funkcji chłodzenia.

Możliwa jest także modernizacja aktualnie posiadanych źródeł ciepła, lecz nie jest ona możliwa w każdym budynku. Nie można zapominać, że jest to niskotemperaturowe źródło ciepła. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby wielkość grzejników oraz standard energetyczny domu były zgodne z wymaganiami do użytkowania systemów z niskimi temperaturami zasilania. Najważniejszym aspektem, który może sprawić, że nasz dom nie nadaje się do instalacji ogrzewania przez pompę ciepła, jest niewystarczająca termoizolacja. W takim wypadku nawet nieduży dom jest zdecydowanie trudniej ogrzać niż większy, ale z lepszą izolacją.